خطرات استفاده از پیام رسان تلگرام برای کودکان و نوجوانان from xocahej pahed's blog

در عصر دیجیتال امروزی، رسانه های ارتباطی آنلاین به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند. در حالی که این پلتفرم‌ها مزایای متعددی را ارائه می‌دهند، بسیار مهم است که از خطرات آنها به ویژه برای کودکان و نوجوانان آگاه باشید.

یکی از این رسانه های آنلاین پیام رسان تلگرام است.یک پیام رسان آنلاین محبوب که به دلیل طیف گسترده ای از امکانات شناخته شده است.با این حال، تشخیص خطرات مرتبط با استفاده از آن، به ویژه زمانی که توسط افراد جوان استفاده می شود، مهم است.

عدم کنترل والدین

برخلاف برخی دیگر از پیام رسان ها ،تلگرام امکانات قوی کنترل والدین را ارائه نمی دهد.این کمبود ویژگی، نظارت و کنترل موثر فعالیت‌های فرزندانشان در رسانه را برای والدین چالش‌برانگیز می‌کند.در نتیجه ،کودکان و نوجوانان ممکن است بدون اطلاع و اجازه والدین در معرض محتوای نامناسب ،آزار و اذیت اینترنتی و یا ارتباط با غریبه ها قرار بگیرند .

هک تلگرام بدون کد و دسترسی به پیام های دیگران امکان پذیر است؟ در لینک مشخص شده بخوانید.

نگرانی های حریم خصوصی

در حالی که رمزگذاری انتها به انتها (end-to-end ) به عنوان یک قابلیت امنیتی در تلگرام معرفی میشود،همینطور میتواند در مورد امنیت کاربران جوان،باعث نگرانی باشد. این رمزگذاری دسترسی و نظارت بر روی مکالمات کودکان را برای والدین دشوار کرده است و سودجویان آنلاین بالقوه را برای پرورش و بهره برداری از افراد آسیب پذیر آسان تر می کند.

قرار گرفتن در معرض محتوای نامناسب

 

تلگرام میزبان طیف وسیعی از کانال‌ها و گروه‌های عمومی است که به علایق مختلف پاسخ می‌دهندهرچند عدم نظارت بر محتوای دقیق به این معنی است که کودکان و نوجوانان به راحتی می توانند به محتوای صریح، خشونت آمیز یا نامناسب دسترسی پیدا کنند. دسترسی نامحدود کودکان و نوجوانان در فضای مجازی می تواند اثرات منفی بر سلامت روانی و عاطفی آنها داشته باشد و به طور بالقوه بر رفتار آنها تاثیر بگذارد.

 

آزار و اذیت اینترنتی و سودجویان  آنلاین

همانند اکثر رسانه ها ، تلگرام نیز از وجود آزار و اذیت های اینترنتی و یا سودجویان  آنلاین مصون نیست .ناشناس بودن آزار دهنده ها توسط برنامه می تواند آنها را جسور کند و منجر به افزایش آزار و اذیت شود.علاوه بر این، سودجویان  ممکن است از ویژگی‌های پیام‌رسان خصوصی تلگرام برای هدف قرار دادن افراد جوان سوء استفاده کنند که تهدیدی قابل‌توجه برای امنیت آنها میباشد.

گزارش دهی ناکافی و مکانیسم های تعدیل

مکانیسم های گزارش دهی و تعدیل تلگرام معمولا به دلیلناکارآمدی و کندی پاسخگویی به گزارش های کاربران مورد انتقاد قرار می گیرد.این می تواند مانع از حل به موقع مسائل مربوط به محتوای نامناسب، آزار و اذیت های اینترنتی یا مواردی از سودجویی های  آنلاین شود. بدون اقدام سریع، رفاه و ایمنی کاربران جوان ممکن است به خطر بیفتد.

 

نتیجه  گیری

در حالی که تلگرام ویژگی های راحت و رمزگذاری انتها به انتها (end-to-end) را ارائه میدهد ، تشخیص به موقع خطرات آن برای کودکان و نوجوانان بسیار مهم است. عدم توانایی والدین برای کنترل ، نگرانی های حریم خصوصی ، در معرض محتوای نامناسب قرار گرفتن ،آزار و اذیت اینترنتی و یا حضور سودجویان  آنلاین همگی خطرات مرتبط پیام رسان ها هستند .

برای والدین و سرپرستان ضروری است که در رابطه با مسئولیت رفتار های آنلاین ، خطرات احتمالی و نگرانی اجرای اقدامات نظارتی و محدودیتی مناسب با فرزندان خود صحبت کنند و همچنین اطمینان از ایمنی آنها در دنیای دیجیتال را در نظر بگیرید.

 


Previous post     
     Next post
     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment